2. Minął termin zapisów na III Ogólnopolską Konferencję Studentów Kierunków Nauczycielskich "Awangarda i kreatywność w nauczaniu". Nadal jednak gorąco zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w tym wielkim wydarzeniu w charakterze obserwatorów, bowiem nawet w tej formie można zdobyć cenne doświadczenia.
3. 20 listopada to ostateczny termin zgłaszania swoich warsztatów na wszystkie 3 edycje "Oleśnickiej Nocy z Przyrodą", które odbędą się w semestrze letnim. Chodzi o zorganizowanie 45 zajęć dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum lub liceum, które trzeba powtórzyć w 6 turach. Mogą obejmować wszelkie zagadnienia z pogranicza biologii, fizyki i chemii (np. "Płazy naszej okolic", "Zmysłowy świat", "Zbuduj komórkę z kartonu", "Jak zamienić kuchnie w domowe laboratorium" itp.). Kluczowym aspektem powinno być włączenie uczniów do aktywnego udziału w zajęciach. Szkoła zapewnia pomoce naukowe wszelkiej maści - zlewki, probówki, mikroskopy z kamerą - nic tylko wymyślić zajęcia i wdrożyć je w życie.
Do swoich tematów proszę załączyć krótki opis zajęć. Zgłoszenia w komentarzach, do członków koła lub na najbliższym spotkaniu.
4. Do 18 listopada prosimy o aktualizacje swoich tematów oraz dodanie nowych propozycji do oferty lekcji "Sowa w szkołach". Zajęcia mogą się mieścić w zakresie przewidzianym przez podstawę programową i traktować o gospodarce hormonalnej, tkankach roślinnych, czy wiązaniach chemicznych - ale to nie reguła! Jeżeli uważasz, że potrafisz poprowadzić porywające zajęcia na temat mikroorganizmów zamieszkujących nasze mieszkanie lub odkryłeś że smalec pochłania groźne promieniowanie kosmiczne - jednym słowem, jeśli chcesz zarazić uczniów swoim biologicznym hobby - twój temat też może współtworzyć naszą ofertę. Swoje propozycje zgłaszać do Łukasza.
5. 10 stycznia w placówkach naszego Uniwersytetu odbywa się "Noc biologów". W roku organizujemy "Biologiczne kasyno". Więcej na temat tego zagadkowego projektu na facebookowej grupie. (nie będziemy się obnażać z pomysłami na forum publicznym).
6. Konkurs "Biologia moją pasją" w trakcie tworzenia. Liceum i gimnazjum będzie musiało wysilić mózgownice i napisać esej na jeden z sześciu tematów. Trwa załatwianie opiekunów, którzy zapewnią zwycięzcom jeden dzień na uniwerku w towarzystwie doktora-specjalisty.
7. Od dzisiaj zbieramy strony do "Wielkiej Księgi Eksperymentów" naszego koła. Planujemy stworzyć opaśny segregator wypchany przepisami na proste, acz efektowne doświadczenia do poprowadzenia w ramach różnych zajęć. Będzie ogólnodostępna dla wszystkich. Spis eksperymentów jakie aktualnie posiadamy pojawi się wkrótce w menu po prawej, w zakładce "Wielka Księga Eksperymentów".
8. Zbieramy też materiały do publikacji popularno-naukowej "Nurtujące pytania i mity w biologii". Jeśli przychodzą ci do głowy jakieś pytania, które zawsze pozostawały bez odpowiedzi, typu: "Dlaczego niebo jest niebieskie?", "Czemu dżdżownice wychodzą po deszczu?, "Czy myszy naprawdę szaleją za serem?" lub "Dlaczego się starzejemy?" - zgłaszajcie je na facebookowej grupie lub w komentarzach do tego ogłoszenia.
9. Od kolejnego spotkania począwszy, nasze zebrania nie będą służyły już wyłącznie obgadywaniu aktualnych problemów i akcji, ale w ich ramach przewiduje się rozmaite wystąpienia i szkolenia dla nowych członków. Tym bardziej zapraszamy wszystkich nowych i starych bywalców na kolejne spotkanie. Jak zawsze - środa godz. 18:30, Katedra Biologii Człowieka.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz