sobota, 29 listopada 2014

Co nowego u Sowiego?

Pewnie myślicie sobie, że jakieś wrogie, zazdrosne imperium doprowadziło w końcu do naszej zagłady i stąd brak nowych postów. Nic bardziej mylnego. Sowa milczy bo myśli. A ostatnio miała o czym, bo:

- Jak już pewnie wiecie, wygraliśmy Puchar i tytuł "Kreatywnych Studentów Kierunków Pedagogicznych" na IV OKSTKN "Nauczyciel - inżynier sytuacji dydaktycznych"! Chełpimy się tym na prawo i lewo, ale przynajmniej przez te parę dni, wciąż nam wolno. Jeśli macie takie życzenie, możecie nawet poczuć się "jakbyście sami tam byli", czytając relacje ze wspomnianej konferencji która pojawiła się w menu po prawej.

- Zjeżdżając myszką nieco w dół, zobaczycie też logo Sekcji Edukacji Przyrodniczej z UAM w Poznaiu. Jako, ze nawiązaliśmy kontakt w Gdańsku, dzielimy się z wami odnośnikiem do ich fanpage, na którym możecie obserwować ich codzienne zmagania z edukacją.

- Na ostatnim spotkaniu, ku mojemu zdziwieniu pokazały się 4 nowe osoby! Sam nie wiem co jest dziwniejsze - czy to że się pojawili, czy może sam fakt że mnie to dziwi. Tak czy owak - dwóch facetów, dwie dziewczyny z pierwszego roku - cała czwórka świeżutka, prosto z taśmy produkcyjnej. Niektórzy nawet wciąż są zapakowani w celofan. Czy można sobie wymarzyć lepszą niespodziankę?

- Skoro już jesteśmy przy spotkaniu, to głównym zgadnieniem omawianym na nim stała się z natury rzeczy - Noc Biologów 2015. W tym roku nasz pomysł padł w kierunków "Biologicznego detektywa". Zwykle powstaje wiele warsztatów traktujących o roli biologii w rozwiązywaniu kryminalnych zagadek. My chcemy ugryźć temat z innej strony - pragniemy pokazać że sama biologia serwuje nam wiele zagadek przy których milknie nawet najbardziej wyrafinowany detektyw. Po więcej info, musicie niestety wpaść na spotkanie, bowiem szczegóły są dla postronnych ściśle tajne.

- Za nami jest też kolejna akcja z cyklu "20 tysięcy mil naukowej przygody". Tym razem ruszyła już nowa tura warsztatów: "Nawet wszechświat może się skończyć", "Substancje roślinne", "Antropometria" oraz "Chemia w życiu codziennym. Jakie substancje z lekcji chemii spotkamy w codziennym życiu". Uczniowie wciąż się pojawiają, co jest dużym sukcesem, bo nie są do tego przymuszeni żadną zewnętrzną siłą. Ponadto pani Krawiec, która jest gospodarzem projektu w Gimnazjum 27 pała niezwykłym entuzjazmem i zdaje się być zadowolona.

- Trwają prace nad V Ogólnopolską Konferencją Studentów Kierunków Nauczycielskich "Nauczycielski pomysł na: inspirowanie uczniów". Póki co chęć udziału zgłosiły: Sekcja Edukacji Przyrodniczej z UAM w Poznaniu, Koło Naukowe Dydaktyków Polonistów z KUL w Lublinie, Koło Naukowe Pedagogów z UP w Krakowie, oraz Koło Naukowe Kreatywnego Nauczyciela z Częstochowy. Jeśli któreś pominąłem/przeinaczyłem, poprawię przy najbliższej okazji.

I to tyle co  nasuwa mi się tak "na gorąco". Zachęcamy do uczestnictwa w spotkaniach - można sobie poprawić humor, zjeść czekoladę albo nazwać Damiana "Danielem", co go niezmiernie denerwuje :p

Łukasz





Brak komentarzy:

Prześlij komentarz